SCN MeetUp #2 Review

 

Topluluk büyüyor ve renkleniyor

Dün gerçekleştirdiğimiz Sap Community Türkiye 2. toplantısında farklı şirketlerden, farklı alanlardan, farklı yaşlardan, farklı bakış açılarından ama ortak bir noktada buluşan kişilerden oluşan bir topluluk vardı.

Toplantıya 2 gündem maddesiyle başladık. Bunlar;

1. InnoJam

Bu sene kasım ayında Barcelona’da yapılacak olan Teched öncesi InnoJam için 5 kişilik; Abdulbasit Gülşen, Tahir Öz, Rıdvan Polat, Beste Şahin, Serkan Özcan‘dan oluşan takımımızı kurduk.  Takım isminin, gündeme gönderme yaparak “Refugees” olabileceğini düşündük 🙂 İşin mizah tarafı bir yana InnoJam konusu olan “Energy & Utilities” alanında neler yapabiliriz hakkında Joseph Volkan Ozcan‘ın fikirleri çok aydınlatıcı ve yol gösterici oldu.

2. Inside Track

Bu sene maalesef SAP Almanya’da oluşan yoğunluk nedeniyle CodeJam için uygun bir tarih alamadık ama Inside Track düzenlemeye karar verdik. 5 Aralık’ta düzenlemek istediğimiz Inside Track için İstanbul Şehir Üniversitesi’nin uygun olabileceğini düşündük. Henüz konular ve konuşmacılar net olmasa da SAP’nin yeni teknolojilerinden bahsedilecek bir organizasyon olacak ve Hana Cloud Platform, S4HANA gibi konular ön plana çıkacak gibi duruyor. Bir sonraki toplantıda her şey daha da netleşecektir.

Ekosistem

Ana gündem maddeleri dışında Sarhan Polatates‘in gündeme getirdiği 2 konu vardı. Bunlardan birincisi SAP ekosisteminde kaliteyi nasıl artırırız, ikincisi ise okullarından yeni mezun olan parlak öğrencileri bu ekosisteme nasıl dahil edebiliriz, neler yapabiliriz konusuydu. Ümit Erol ve Sarhan Polatates‘in bu konulardaki tecrübelerini ve değerli fikirlerini dinledik.

*********************************************************

Bu renklilikte bir topluluğun fikirlerini dinlemenin paha biçilemez olduğunu düşünüyorum ve bir sonraki toplantıyı iple çekmeye başlıyorum. Bu toplulukta yer almak isteyen herkesi aramızda görmek istiyoruz. Görüşmek üzere…